Wyzwanie Tematyczne - Baśnie: Roszpunka

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Kadoro

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Art Fan

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep To co kocham

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Art-Bijou

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Bukowiec

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Retro Kraft Shop

Wyróżnienie - bon o wartości 15 zł, 
sponsorowany przez sklep E-tutorial


„Był sobie kiedyś mąż i żona. Od dawna życzyli sobie dziecka, lecz daremnie. Wreszcie żona znalazła powód do nadziei, że Bóg spełni ich życzenie. Ludzie ci mięli w oficynie małe okienko, przez które mogli dojrzeć wspaniały ogród, a był on pełen najpiękniejszych kwiatów i ziół. Otaczał go wysoki mur, przez który nikt nie ważył się przejść, bo należał do pewnej czarownicy. Miała ona wielką moc i bał się jej cały świat. Któregoś dnia żona stanęła przed oknem i spojrzała na ogród. Zobaczyła grządkę obsadzoną najpiękniejszą w świecie roszpunką. Wyglądała tak świeżo i zielono, że poczuła nieodpartą ochotę by jej skosztować. Pragnienie rosło z dnia na dzień, lecz wiedziała, że roszpunki nijak nie dostanie(…)”

Kiedy byliśmy małymi szkrabami, nasze Mamy czytały nam do snu piękne baśnie. Z biegiem czasu z wolna odchodziły w zapomnienie, zastąpione powieściami, literaturą fantasy czy innymi książkami. Wraz z całym Zespołem Kreatywnego Kufra chciałybyśmy ożywić w Was na nowo wspomnienia z tamtych lat, rozbudzić tę dziecięcą kreatywność, ciekawość i wyobraźnię, które są przecież w każdym z nas. Dlatego serdecznie zapraszamy Was do udziału w nowym cyklu Wyzwań Tematycznych – Baśnie. Na początek przygotowaliśmy dla Was wyzwanie Roszpunka, pióra Braci Grimm. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Prosimy o napisanie w kilku słowach, co było Waszą inspiracją. Nie będziemy brały pod uwagę prac inspirowanych ekranizacjami.


PRACE PRZYKŁADOWE

Wykonała: Ma. Kra.
Praca inspirowana opisem pięknego ogrodu, w którym rosły roszpunki.

Wykonała: Katalin
Praca inspirowana główną bohaterką baśni - Roszpunką, która z utęsknieniem wyczekiwała chwili,
kiedy opuści mury posępnej wieży.
4 komentarze:

 1. Wow! W tym roku są takie inspirujące wyzwania, aż chce się działać, dzięki dziewczyny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanko retoryczne.
  Czy jako inspiracja można wykorzystać nie wiem jak to określić symbolikę(?) występującą w Roszpunce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje pytanie zostało przekazane Projektantce, która odpowiada za wyzwanie i może udzielić szczegółowej odpowiedzi. Ma się z Tobą skontaktować w wolnej chwili abyś wytłumaczyła dokładnie swoją koncepcje. Jeżeli do jutra nie otrzymasz odpowiedzi napisz do niej: katalinhandmade@gmail.com Na przyszłość prosimy o zadawanie tego typu pytań mailowo.

   Usuń
 3. Temat mnie zachwycił. Wszak Roszpunka to moja ulubiona baśń z dzieciństwa. Szybko doznałam olśnienia i zaczęłam robić. Aż tu nagle: HALO HALO, przecież to ma być biżuteria. ;) Teraz w głowie już pustka, widzę tylko tamto rozwiązanie tematu. Więc będę obserwować i kibicować.

  OdpowiedzUsuń

 

Mollie Potrafi

Obserwatorzy