Informacyjnie

Szanowni Uczestnicy i Uczestniczki wyzwań Kreatywnego Kufra, w związku ze sporami o daleko posuniętą inspirację, prawa autorskie, kopiowanie lub plagiatowanie prac, które przetoczyły się przez blogi naszych Uczestników (a zwłaszcza w związku z tymi, które w pewnym stopniu dotykają nas), postanowiłyśmy zaktualizować Regulamin oraz zająć stanowisko w sprawie łamania praw autorskich. 
W regulaminie znajdziecie nowy zapis w punkcie 3: 

"3.6. Uczestnik zgłaszając pracę do wyzwania oświadcza, że jest jej autorem, posiada do niej prawa autorskie oraz jest świadomy, że w przeciwnym przypadku łamie prawo opisane w Ustawie o prawach autorskich ( Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.). 

3.7. Jednocześnie Uczestnik przyjmuje do wiadomości informację, że Kreatywny Kufer nie ma prawnych możliwości ani odpowiedniego autorytetu potrzebnego do rozstrzygania sporów wynikających z pogwałcenia praw autorskich. Dlatego też Kreatywny Kufer nie staje po żadnej ze stron podobnych sporów i pozostawia taką sytuację do rozwiązania stronom w sporze uczestniczącym oraz odpowiednim organom państwowym.” 

W związku z tym bardzo prosimy, abyście nie wplątywali w żaden sposób projektantek lub/i Kreatywnego Kufra w spory, w których nie mamy mocy prawnej rozstrzygać. Możecie nas poinformować, że taki spór ma miejsce, ale nie oczekujcie od nas ferowania wyroków, bo nie jesteśmy instytucją, która takowe mogłaby wygłaszać. Zależy nam niezmiernie na tym, aby blog Kreatywnego Kufra i wyzwania pozostały dobrą zabawą, w której można zdobyć fajne nagrody, a nie stały się platformą do rozstrzygania jakichkolwiek kłótni. 

W związku z wątpliwościami wyrażanymi w mailach od Was, korekcie ulega również punkt: 

"1.2. Uczestnik jest osobą, która do wyzwania może zgłosić jedną prace biżuteryjną, nową, nigdzie wcześniej niepublikowaną." 

Aktualne jego brzmienie to:

 "1.2. Uczestnik jest osobą, która do wyzwania może zgłosić jedną prace biżuteryjną wykonaną przez siebie, pracę nową, nigdzie wcześniej niepublikowaną, z zaznaczeniem, że komplet biżuterii należy traktować jako odrębne prace (np. kolczyki – jedna praca, bransoletka – druga praca etc)"

2 komentarze:

  1. Tak jest. Kreatywny Kufer to miejsce pełne pasji do tworzenia, a wyzwania KK są przede wszystkim wspaniałą zabawą i niech tak pozostanie. Co prawda zabawy te są na wysokim poziomie, więc stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej i wyżej jest jak najbardziej wskazane. Zdrowe współzawodnictwo również. A jak ktoś ma jeszcze czas na "spory" to proszę bardzo, ale niech to robi poza KK i już. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

 

Mollie Potrafi

Obserwatorzy