Wyzwanie Tematyczne - Baśnie: Piękna i Bestia

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
MrÓ
sponsorowany przez sklep Kadoro

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep ArtFan

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep To co kocham

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Karokorale

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Bazar Dekoracji

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Magraf

Wyróżnienie - bon o wartości 50 zł,
sponsorowany przez sklep Pasart

Wyróżnienie - bon o wartości 15 zł, 
sponsorowany przez sklep E-tutorial

Piękna i Bestia jest kolejną baśniową inspiracją, którą dla Was przygotowałyśmy. Chociaż powstało wiele wersji tej magicznej historii, wszystkie łączy postać przepięknej królewny, róży i księcia, który został przemieniony w bestię. Przygotowując pracę na wyzwanie napiszcie w kilku słowach, co było Waszą inspiracją, posłużcie się przy tym cytatem, fragmentem tekstu z baśni. Nie będziemy brały pod uwagę prac inspirowanych ekranizacjami.

"– Och, co się stało z moją drogą bestią? – zawołała Piękna. I przypomniawszy sobie sen popędziła do ogrodu, aby tam poszukać bestii. Pobiegła wprost do krzaku białej róży, a tam leżała bestia, tak nieruchomo i cicho, że Piękna pomyślała, iż nie żyje. Białe róże zwieszające się nad nią muskały ją płatkami, ale bestia dalej leżała w bezruchu. 
– Och, moja droga bestio! – zawołała Piękna, uklękła przy ciele bestii i zarzuciła jej ramiona na szyję. 
– Wróciłam, by się tobą zaopiekować. Nie umieraj, teraz za ciebie wyjdę, bo kocham cię całym sercem. Ukryła twarz w dłoniach i wybuchła płaczem. Czy bestia naprawdę umarła? Coś się poruszyło. Piękna szybko podniosła wzrok i przez potoki łez zobaczyła, że bestia zniknęła, a obok niej stoi urodziwy książę. 
– Kim jesteś? – zapytała piękna. – I co zrobiłeś mojej ukochanej bestii? Serce mi pęknie, jeśli jej nie znajdę. 
– Droga Piękna – powiedział książę. – Czy nie poznajesz mnie? To ja jestem bestią, którą twoja miłość przywróciła do życia i dała jej szczęście. Rzucono na mnie zły urok i musiałem żyć w ciele bestii, dopóki nie znajdę pięknej dziewczyny, która pokocha mnie i zgodzi się za mnie wyjść. – Jeśli naprawdę jesteś moją kochaną bestią, wyjdę za ciebie – odpowiedziała Piękna. Potem spacerowali razem po ogrodzie w świetle księżyca, a książę zrobił dla Pięknej koronę z białych róż i założył jej na głowę."PRACE PRZYKŁADOWE

Wykonała: Ma. Kra. - Inspiracją były róże, które wpędziły Ojca w kłopoty oraz inne piękne kwiaty 
na które nawet nie spojrzał.
Wykonała: Katalin - Inspiracją była bohaterka baśni - Piękna
9 komentarze:

 1. To wyzwanie jest doskonałą motywacją do przeczytania baśni, podejmuję się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też! Baśń sama w sobie jest piekną opowieścią o człowieku....

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się skuszę na wzięcie udziału:) ...oczywiście o ile wena dopisze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Praca nr 2 jest kopią! http://www.decobazaar.com/produkt-naszyjnik-rozane-serce-fimo-decomama-3982531.html Widziałam ten wisior już dawno u decomamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako, że nie pierwszy raz zdarza się podobna sytuacja, odsyłamy do posta z dnia 7 kwietnia 2014 r., w którym jasno określiłyśmy stanowisko Kreatywnego Kufra.

   Usuń
  2. Ludzie! Na świecie jest tysiące takich serc z różami, bo to popularny motyw i stary jak swiat. Jeśli dziewczyna zrobiła go sama i nie kropka w kropkę, to jest to JEJ praca, a nie kopia. To trochę śmieszne takie wpisy, bo w naturze dużo jest rzeczy powielonych. Tu się można tylko przyczepić o kolor róż, bo w baśni są białe. :-) A od tych z Decobazaaru różnią się kształtem, rozmieszczeniem, ilością... A może tamto serce to tez czyjaś kopia? Bo nie wierzę, że jest to jedyne i pierwsze takie... :-)
   Tak więc bawmy się, konkurujmy, odwiedzajmy stronki konkurencji i nie dajmy się ponieść... I oczywiście nie kopiujmy za dokładnie czyichś pomysłów. Ruszmy tylko głową, jak można wykorzystać dany motyw/wzór tak, aby był niepowtarzalny! Pozdrawiam wszystkich uczestników zabaw z KK !!!

   Usuń
  3. jako że "ANONIMOWY" powołuje się na moją pracę sprzed kilku miesięcy, informuję wszem i wobec, że nie jest to mój autorski pomysł. tego typu naszyjniki/kolczyki/broszki, można zobaczyć niemal na każdym niemal portalu z rękodziełem(a na etsy wprost ich wysyp). ja jedynie zaproponowałam od siebie kształt serca. motyw mini różyczek jest stary jak świat i nie widzę problemu w publikacji pracy na wyzwanie. proponuję wyluzować :P

   Usuń
 5. Ta baśń aż zachęca do stworzena czegoś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie wezmę udziału w tym wyzwaniu, jakoś brak mi mobilizacji...ale pragnę zauważyć, że kopia to wierne odwzorowanie, dokładne powtórzenie czy to obrazu, rzeźby czy innego rodzaju formy w sztuce, jestem z zawodu artystą plastykiem. Jeśli prace różnią się od siebie nawet małymi detalami wówczas nie jest to kopia! W sztuce jest całe mnóstwo motywów, tworzyw, technik itp, z których korzystać może każdy, tematy i inspiracje natomiast często się powtarzają, i nie jest to nowe zjawisko. Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyzwaniu wszystkim uczestnikom :)

  OdpowiedzUsuń

 

Mollie Potrafi

Obserwatorzy